Řečí peněz

Zvyšování úrokových sazeb může v dlouhodobějším horizontu přinést větší problémy, než je o měsíc delší inflace, upozorňuje rektor Dvořák

Řečí peněz

Zvyšování úrokových sazeb může v dlouhodobějším horizontu přinést větší problémy, než je o měsíc delší inflace, upozorňuje rektor Dvořák
Petr Dvořák, rektor VŠE

Plus

České banky vykazují mimořádné zisky. Za letošní první tři čtvrtletí jim zisky meziročně vzrostly o 30 miliard na 81 miliard korun, k čemuž částečně dopomohly vysoké úrokové sazby. Je to pro Česko ale ta nejlepší cesta k boji s inflací?
Naďa Bělovská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je v demisi. Eduard Heger dojednal podporu rozpočtu s opoziční stranou Svoboda a solidarita. Ta do návrhu prosadila snížení některých daní nebo zrušení koncesionářských poplatků, ze kterých jsou financovaná veřejnoprávní média. Součástí dohody je i odchod ministra financí Igora Matoviče z vlády. Hegerův kabinet minulý týden ztratil důvěru parlamentu a vládne v demisi. Svoboda a solidarita prý nabídla, že podpoří vznik nové vlády na půdorysu původní čtyřkoalice, řekl Heger deníku SME. Z Bratislavy Ladislav Novák.

  • ČRo v Madridu začalo losování nejstarší státní vánoční loterie na světě. Potrvá několik hodin a výherců budou 1000. Někdy se této loterii přezdívá tlouštík. Na jeden los se dá vyhrát skoro 8 milionů korun a každý Španěl si v průměru koupí tři až čtyři losování i tento rok v Královském divadle v centru Madridu potrvá minimálně tři hodiny. Tím vypadl z velkých osudí všech výher. Ne, číselné kombinace je každoroční. Losování vysílají v přímém přenose televize i rádia. Stovky lidí se ho zúčastňují i přímo v Královském divadle. Úspěšný účastník loterie se už dnes může stát milionářem. Systém hlavních, 2., 3., 4. a pátých chci jen umožňuje, že k 10000 eur se dostanou stovky lidí. Tato loterie se proto považuje i za nejštědřejší na světě. Ze Španělska Lubica Zlochová, ČRo.

  • A doprava. Pozor dejte na Pražském okruhu směrem na dálnici D1. Na 11. km za lochkovským tunelem je snížená maximální rychlost na 80 km/h. Některá auta ale brzdí skoro do zastavení. Tvoří se ne souvislá kolona už od dálnice D5 a podle potřeby se uzavírá taky lochkovský tunel. Zdrží vás to 10 minut. V Praze zesílil provoz v centru na magistrále v obou směrech. Směrem od Holešovic pojedete v koloně z Hlávkova mostu k muzeu, ve směru z Prahy čtyři se zastavíte na začátku Nuselského mostu a pomalu pojedete až na náměstí IP. Pavlova, kde je uzavřený pravý pruh. Zdržíte se v obou směrech až čtvrt hodiny a kolony vás zdrží tak i v celé Ječné ulici už od tančícího domu. Pomalu se jede taky v Bělohorské ulici v obou směrech před výbuchem. Tak šťastnou cestu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají