Řečí peněz

To, že prezident jmenuje bankovní radu ČNB, je nesystémové. Potřebujeme změnu, nabádá ekonom Marek

Řečí peněz

To, že prezident jmenuje bankovní radu ČNB, je nesystémové. Potřebujeme změnu, nabádá ekonom Marek
Václav Pešička se ptal hlavního ekonoma poradenské společnosti Deloitte Davida Marka

Plus

Koncem června končí mandát dalším dvěma členům bankovní rady České národní banky. I je bude vybírat prezident Miloš Zeman, jehož překvapivé jmenování Aleše Michla guvernérem vzbudilo velké emoce u odborné veřejnosti. Cely systém jmenování členů bankovní rady je podle hlavního ekonoma poradenské společnosti Deloitte Davida Marka nesystémový. „Je to disbalance v uspořádání celého systému. Vidím tam potenciální riziko,“ říká v pořadu Řečí peněz.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Když investoři hledají bezpečné příležitosti, tak v Česku platilo dlouhá léta, že mezi ně patří nemovitosti. Platí to i v době, kdy ČNB výrazně omezuje dostupnost hypotéčních úvěrů a výnosnost nájemního bydlení klesá k nule. Vyplatí se kupovat nebo prodávat nemovitosti? A proč je tolik důležité sledovat ČNB a změny v obsazení bankovní rady? Témata pro dnešního hosta, kterým je hlavní ekonom české pobočky poradenské společnosti Deloitte David Marek. Vítejte ve studiu.

  • Děkuji za pozvání. Dobrý den.

  • Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají