Řečí peněz

Ve výrobě s vyššími technologickými nároky Čína hraje prim a je do značné míry nenahraditelná, míní ekonomka Švihlíková

Řečí peněz

Ve výrobě s vyššími technologickými nároky Čína hraje prim a je do značné míry nenahraditelná, míní ekonomka Švihlíková
Čínská kontejnerová loď společnosti Cosco v hamburském přístavu

Plus

V době covidové pandemie se jako riziko ukázaly dodavatelské řetězce, které Evropa velmi pomalu zkracuje. Nyní na konci roku 2022 Česko řešilo nedostatek léků a narušené dodavatelské řetězce se opět viditelně projevily do našich životů. Bude letos globální ekonomika zpomalovat? A jaké má Evropa možnosti ve zlepšení dodavatelských řetězců?
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Přesto, že neplní zpravodajství každý den, tak do našich životů stále zasahují narušené dodavatelské řetězce. Potvrzuje to aktuální nedostatek léků, které jsme nejen v Česku na přelomu roku řešili. Evropa jen velmi pomalu zkracuje dodavatelské řetězce, které se jako riziko ukázali v době covidové pandemie. Ta obec, ohrožuje fungování klíčové ekonomiky té čínské. A právě na stav a budoucnost dodavatelských řetězců se dnes podíváme. Ve studiu vítám ekonomku Ilonu Švihlíkovou.

  • Dobrý den. Dobrý den a obohacující poslech přeje.

  • Václav Pešička Řečí peněz.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají