Řečí peněz

Potřebujeme vyšší nezaměstnanost. Centrální banka musí dát ekonomice studenou sprchu, uvažuje ekonom Bureš

Řečí peněz

Potřebujeme vyšší nezaměstnanost. Centrální banka musí dát ekonomice studenou sprchu, uvažuje ekonom Bureš
ČNB

Plus

Rada České národní banky zvýšila základní úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu na sedm procent, což je nejvýše od roku 1999. Důvodem je dosavadní vývoj inflace. „V tuto chvíli vidím inflační vrchol někde nad 17 procenty. Značná část je ale už doma vyrobená inflace, která bude mít trošku větší setrvačnost,“ předpovídá hlavní ekonom společnosti Patria Finance Jan Bureš v pořadu Řečí peněz.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tento týden fakticky končí éra ČNB vedené stávajícím guvernérem Jiřím Rusnokem. Na svém posledním jednání současném složení bankovní rada s největší pravděpodobností sáhne k historickému přitvrzení. To vše v době, kdy naše peněženky a konta luxuje pádivá inflace a nemovitosti jsou někde nadhodnocené až o 40 %. Témata pro příští minuty našeho vysílání a našeho dnešního hosta, kterým je hlavní ekonom Patria Finance.

  • Jan Bureš. Vítejte ve studiu. Pěkný den.

  • Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají