Řečí peněz

Investice do nemovitostí? Recese může způsobit pokles cen i o 20 procent, varuje ekonom David Navrátil

Řečí peněz

Investice do nemovitostí? Recese může způsobit pokles cen i o 20 procent, varuje ekonom David Navrátil
David Navrátil, ekonom

Plus

Až dvě třetiny Čechů plánují v letošním roce úpravy svého stávajícího bydlení. Jenomže materiál na stavby buď není, nebo je výrazně dražší. „Česká národní banka loni začala zvyšovat úrokové sazby. Lidé si uvědomili, že teď mají poslední šanci vzít si hypotéku za rozumnou úrokovou sazbu. A teď, kdo má hypotéku, chce stavět,“ komentuje situaci na stavebním trhu hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Snad každý, kdo dnes něco staví a rekonstruuje nebo se chystá stavět či opravovat, s nostalgií vzpomíná na roky minulé, kdy sice bylo těžké sehnat řemeslníky nebo stavební firmu a museli jsme je složitě hledat. To všechno sice platí nadále, anebo se dokonce zlepšuje, ale pryč jistota je vůbec sežene ten materiál pro stavbu a pokud budete mít štěstí, tak máte skoro jistotu, že v řádu měsíců bude dražší. Téma pro našeho dnešního hosta, kterým je hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil. Vítejte ve studiu. Dobrý den. Podíváme se i na to, jak se vlastně naplňují ekonomické vize z minulých desetiletí.

  • Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

  • Řečí peněz.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají