Řečí peněz

Hrozí velké riziko znovurozevírání nůžek mezi vyspělými a rozvojovými ekonomikami, varuje ekonom Lacina

Řečí peněz

Hrozí velké riziko znovurozevírání nůžek mezi vyspělými a rozvojovými ekonomikami, varuje ekonom Lacina
Ekonom Lubor Lacina, Ústav financí PEF MENDELU

Plus

Téměř tři tisíce vrcholných světových politiků, byznysmenů a akademiků se po covidové pauze schází ve švýcarském Davosu. Světové ekonomické fórum, které bylo v předešlých letech považováno spíše už jen za společenskou událost, letos opět získalo na pozornosti po složité ekonomické a politické situaci ve světě.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Téměř tři tisícovky vrcholných světových politiků, byznysmenů a akademiků se po covidové pauze schází ve švýcarském Davosu. Světové ekonomické fórum bylo v letech minulých už považováno spíše za společenskou událost, ale extrémně složitá ekonomická a politická situace ve světě mu opět dodala pozornosti a bedlivě se sleduje jednotlivá vystoupení, která mohou naznačit, kudy se bude situace dále vyvíjet. A my dnes zhodnotíme ty dosavadní klíčové výstupy společně s prof. ekonomie Luborem Lacinou s ústavou finančně provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity. Dobrý den. Dobrý den.

  • Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

  • Řečí peněz.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají