Řečí peněz

Ekonomka Matesová: Bojuje se o umístění nové železné opony. Že se nevrátíme do stavu, který tady byl posledních 30 let, je stejná jistota jako smrt

Řečí peněz

Ekonomka Matesová: Bojuje se o umístění nové železné opony. Že se nevrátíme do stavu, který tady byl posledních 30 let, je stejná jistota jako smrt
Jana Matesová

Plus

Většina států skupiny největších ekonomik světa G20 minulý týden ostře odsoudila válku na Ukrajině a vyzvala k bezpodmínečnému stažení Ruska z ukrajinského území. Ze společného prohlášení přijatého na summitu na Bali ale vyplývá i to, že na konflikt existují mezi zeměmi různé názory. Státy se společně usnesly na tom, že válka na Ukrajině podkopává globální ekonomický růst a označily hrozby použití jaderných zbraní za nepřijatelné. Jak se mění rozdělení světových sil?
Naďa Bělovská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Přistoupila i další města. Čínská vláda razí strategii úplného vymýcení nemoci. Dnes tam ale úřady zaznamenaly přes 28000 nově nakažených. V 21 milionovém Pekingu za uplynulý týden evidují na 1400 infikovaných a připraveny jsou taky aktuální informace o dopravě na D1. Na cestě z Brna do Prahy stále čekejte kolonu. U sjezdu na Tasov na úrovni exitu km 153 pracují silničáři, zdržíte se přes 20 minut. D1 zůstává plná i na příjezdu do Prahy. Fronta od sjezdu na Čestlice od osmého km se posouvá do Spořilovské ulice. Celkově se zdržíte 20 minut na Pražském okruhu směrem na letiště. Od sjezdu z D1 je taky kolona, ne souvislá. Kolona pokračuje před vjezd do lochkovského tunelu v Praze. V novopacké směrem na D10 počítejte se silným provozem. Brzdí se přes Černý Most na Štěrboholskou spojku k euro parku a regulují vjezdy do tunelu městského okruhu směrem na Smíchov. Frontu tak čekejte například z liberecké od sjezdu na Letňany dobře dojeďte.

  • A počasí úterý je a bude zatažené až oblačné, ojediněle slabé sněžení nebo mrholení i mrznoucí. Odpoledne a večer hlavně na jihu místy déšť. Teploty se pohybují od jednoho do pěti °C. Tolik zprávy po nich teď na plusu pořad Řečí peněz. Slovo má proto Naďa Bělovská.

  • Většina států skupiny největších ekonomik světa G20 minulý týden ostře odsoudila válku na Ukrajině a vyzvala k bezpodmínečnému stažení Ruska z ukrajinského území. Ze společného prohlášení přijatého na summitu na Bali ale vyplývá i to, že na konflikt existují mezi zeměmi různé názory. Státy se společně usnesli na tom, že válka na Ukrajině podkopává globální ekonomický růst a označili hrozby použití jaderných zbraní za nepřijatelné. Co to kole vlastně vypovídá o smyslu, síle a vlivu skupiny G20? Jak se mění rozdělení světových sil a co to přinese v oblasti ekonomiky? Téma pro Janu Matesovou, ekonomku a dlouholetou zástupkyní ČR ve Světové bance. Vítejte ve studiu. Dobrý den. Děkuji za pozvání. Dobrý den. Příjemný poslech příštích minut přeje od mikrofonu Naďa Bělovská.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají