Řečí peněz

Bezbolestně nad inflací nevyhrajeme, míní předseda Národní rozpočtové rady Hampl

Řečí peněz

Bezbolestně nad inflací nevyhrajeme, míní předseda Národní rozpočtové rady Hampl
Mojmír Hampl, člen Národní ekonomické rady vlády (NERV)

Plus

Mezinárodní měnový fond doporučil ČNB, aby zvýšila úrokové sazby a přesvědčila tak trhy a veřejnost, že inflaci příští rok dostane pod kontrolu. Měli by si centrální bankéři vzít doporučení fondu k srdci, nebo by další zvýšení sazeb už mohlo být pro naši ekonomiku kontraproduktivní? A není na čase zaměřit se nyní spíš na ekonomiku fiskální, která by mohla pomoci zastavit naše razantní zadlužování?
Naďa Bělovská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je to velmi malý asteroid. Takto malé asteroidy jsou vlastně valnou část své dráhy od nás příliš daleko a současné technologie je neumožňují zachytí. Musí ale počkat, až se takový asteroid přiblíží. Dostal ještě blízkou zemí. A to se stalo právě minulý týden. Čili teď už ho můžeme sledovat.

  • Nejblíž k Zemi bude asteroid kolem půl druhé ráno. Viditelný bude jen na jižní polokouli. Lidi ho ale můžou sledovat živě na YouTube kanálu na dovedl teleskop.

  • Na Pražském okruhu z letiště na D1 na Radotínském mostě brzdí provoz prasklá dilatace. Kolona se táhne už z D5 ze sedmého km. Celkově se zdržíte kolem půl hodiny v Praze na Štěrboholské spojce směrem na lanový most zpomalíte za sjezdem na Dolní Počernice a pomalý provoz čekejte za euro. Park na dálnici D5 na příjezdu do Prahy z Plzně za loděnicí na osmém km zpomalíte do kolony až na pražský okruh a na Radotínský most pojedete kolem půl hodiny. Další informace z dopravy za půl hodiny a dobře dojeďte.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají