Ranní Plus

Fico už je nakloněný směrem na Východ. Konec podpory Ukrajiny je reálný, obává se generálporučík Macko

Ranní Plus

Fico už je nakloněný směrem na Východ. Konec podpory Ukrajiny je reálný, obává se generálporučík Macko
Robert Fico

Plus

Ukrajinská armáda před rokem provedla mimořádně úspěšnou protiofenzivu na severu země. Svět udivila tím, jak rychle osvobodila tamní Charkovskou oblast. Zároveň tím ale vytvořila velká očekávání. Ukrajinci sice v posledních dnech hlásí další a další úspěchy, ve srovnání s tím, co se jim podařilo před rokem kolem Charkova, je však jejich letošní postup výrazně pomalejší, což bývá vysvětlováno tím, že Rusové tentokrát měli čas se na protiofenzivu dobře připravit.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ukrajinská armáda před rokem touto dobou provedla mimořádně úspěšnou proti ofenzivu na severu země. Svět udivila tím, jak rychle osvobodila tamní Charkovskou oblast. Zároveň tím ale vytvořila velká očekávání, že podobně úspěšná bude i ta letošní. Proti ofenziva odehrávající se spíš na jihu nebo na jihovýchodě. Ukrajinci sice v posledních dnech hlásí další a další úspěchy. Naposledy, že prolomili ruskou obrannou linii u Bach, mu tu ve srovnání s tím, co se jim podařilo před rokem kolem Charkova, je však jejich letošní postup výrazně pomalejší, což bývá vysvětlováno tím, že Rusové tentokrát měli čas se na protiofenzivu dobře připravit. Hostem ranního plusu je slovenský generál, poručík v záloze Pavel Macko, který dřív působil jako nejvýše postavený zástupce Slovenska ve strukturách NATO. Dobré ráno.

  • Dobré ráno. Dobré ráno. Prajem. Koncem srpna jste nám řekl, že Ukrajinci na jedné straně potřebují blokovat Rusy na východě, na druhé straně se soustředit na jih. Jak se jim to daří? Jak se jim to daří. Vize rád, že jsem to tady je. Nebo hrozba ruského protiútoku v té oblasti kubánskou byla zažehnaná. Tam nás a zablokovali rusou blokují jejich taky. Z toho v Doněcké oblasti vám na tom doněckém úseku frontu. A tak jako jste už naznačil i Ukrajinci postupuji v oblasti Bach mu tu a postupují na jihu v záporožské oblasti, kde se jim dařilo podařilo prolomit je prvého kraje obrany a momentálně probíhají úporné boje na jihu záporožské oblasti. Přímo v té jsem tzv. Fero, vykonávají viny. A na východě to je velmi časté. Prý pak mu ty, kdy se snažil kole si bacha.

  • Podívejme se nejprve na východ. Schyluje se tam k velké bitvě u vesnice roboty ne, kterou Ukrajinci nedávno osvobodili a ke které Rusové, aspoň podle informací Britů vyslali, posily, vyslali.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají