Ranní interview

Za volantem je třeba být v klidu, spousta řidičů se chová agresivně, říká Straka z policejního prezidia

Ranní interview

Za volantem je třeba být v klidu, spousta řidičů se chová agresivně, říká Straka z policejního prezidia
řidič v dopravní zácpě, ilustrační foto

Radiožurnál

Až budete pořizovat fotky z výletu, na který vyrazíte autem nebo na motorce, buďte opatrní. Za prvních šest měsíců letošního roku zemřelo na silnicích v Česku 230 lidí. Nejčastějšími příčinami tragických nehod byly podle policie nepřiměřená rychlost a nevěnování se řízení. „Je spousta řidičů, kteří se na silnicích chovají agresivně, vědomě porušují předpisy silničního provozu, předjíždějí v místech, kde to je zakázáno,“ říká Jan Straka z policejního prezidia.
Vojtěch Bidrman

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Až budete pořizovat fotky z výletu, na který třeba vyrazíte autem nebo na motorce, buďte opatrní. Za 1. 6 měsíců letošního roku zemřelo na silnicích v Česku 230 lidí. To je meziročně o 33 obětí víc. Vyplývá to z předběžných policejních statistik. Nejčastějšími příčinami tragických nehod byly podle policie nepřiměřená rychlost a nevěnování se řízení. Na léto, které bývá na silnicích tím nejtragičtějším obdobím. Proto policie naplánovala bezpečnostně preventivní akci. Hostem našeho ranního interview je Jan Straka z Policejního prezidia. Přeji vám dobré ráno.

  • Dobré ráno. Už jsme to řekli. V první polovině letošního roku zemřelo na silnicích o 33 lidí víc než za stejné období loni. Čím si to vysvětlujete?

  • Tak ten nárůst je především způsoben meziročně tím, že v minulých letech byla, byl silnější provoz značně omezen opatřeními proti koronaviru.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají