Ranní interview

Větší kompetence ještě před atestací? Musí to být rozumně nastavené, zní od mladých lékařů

Ranní interview

Větší kompetence ještě před atestací? Musí to být rozumně nastavené, zní od mladých lékařů
Zdravotnický materiál (ilustr. obr.)

Radiožurnál

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP09 chce pro začínající lékaře víc pracovních kompetencí. Samostatnější by mohli být ještě před atestacemi. Co na takový návrh říkají sami mladí doktoři? „Nejsme úplně proti, jsme diskuzi otevření. Ale je důležité, jak by to bylo nastavené, očkování by nebylo problém, ale pak se to liší obor od oboru a bylo by to na nastavení jednotlivých odborných společností,“ říká předseda Sekce mladých lékařů České lékařské komory Jan Přáda.
Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • S vámi Radiožurnál. Začínající lékaři by mohli pracovat samostatně bez častého dozoru specialistů. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09 chce, aby byly samostatnější, než jsou teď. Ještě před atestací by podle něj mohly být zodpovědní třeba za očkování.

  • Po šesti letech studia. Podle mého názoru by absolvent lékařské fakulty mohl dělat samostatně daleko víc úkonů. Zubař po pětiletém studiu v podstatě může dělat téměř úplně všechno samostatně. Já bych chtěl, aby se to týkalo absolventů příštího roku.

  • No, jaké další zákroky by mohli dělat mladí lékaři úplně sami? O tom jednají děkani lékařských fakult. Naším hostem je teď předseda sekce mladých lékařů České lékařské komory Jan Přáda. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají