Ranní interview

Stovky hasičů končí. „Hlavním důvodem je nedůvěra,“ objasňuje šéf hasičského sboru

Ranní interview

Stovky hasičů končí. „Hlavním důvodem je nedůvěra,“ objasňuje šéf hasičského sboru
Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje posílil

Radiožurnál

Sedm stovek profesionálních hasičů odejde letos od Hasičského záchranného sboru. Vyplývá to z informací generálního ředitelství. Scházet budou hlavně členové výjezdových jednotek, operátoři v call centrech a lidé se zdravotnickým vzděláním. „Sedmdesát procent z nich jsou hasiči, kteří jsou u sboru dvacet a více let,“ objasňuje generální ředitel Hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček, podle kterého hlavním důvodem odchodu je nedůvěra a obava hasičů.

 
Vojtěch Bidrman

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Na sedm stovek profesionálních hasičů letos odejde od hasičského záchranného sboru. Vyplývá to z informací Generálního ředitelství. Scházet budou hlavně členové výjezdových jednotek, operátoři v call centrech a lidé se zdravotnickým vzděláním. V následujících pěti letech chce vedení hasičského sboru přijmout až 1500 nových lidí. Všechno to teď probereme s generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru Vladimírem Vlčkem. Přeji vám dobré ráno.

  • Pěkné ráno vám i posluchačům. Mluvíme tady o docela velké personální změně v hasičském sboru. Pamatujete něco podobného, tedy odchody a příchody zaměstnanců v řádu vyšších stovek, nebo je tato situace i pro vás mimořádná?

  • Tak já musím říct, že s tou situací v minulosti zatřásla ekonomická krize, která byla na přelomu roku 2009 2010, kdy ty odchody byly také markantní. Na druhou stranu, když se podíváme blíže na to číslo a z těch 680 predikován jejich uniformovaných hasičů by v letošním roce mělo cca 70 % bytů hasiči, kteří jsou u sboru 20 a více let, což pro nás samozřejmě evokuje určitou situaci, na kterou musíme reagovat.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají