Ranní interview

Příjem z brigád může ovlivnit výši příspěvku na živobytí, upozorňuje mluvčí Úřadu práce

Ranní interview

Příjem z brigád může ovlivnit výši příspěvku na živobytí, upozorňuje mluvčí Úřadu práce
Studenti na brigádě

Radiožurnál

Letní prázdniny znamenají pro řadu studentů i možnost, jak si přivydělat na brigádách. Přivýdělků ale často využívají třeba i senioři nebo matky samoživitelky, aby trochu přilepšili domácím rozpočtům. „Zaměstnavatelé nabízejí brigádnická místa pro pomocné síly v pohostinství, gastronomii, obchodě, ve výrobě, uklízeče, číšníky, servírky, ale v některých regionech se objevují i pozice i ve strojírenství,“ říká mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková.
Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Letní prázdniny znamenají mimo jiné pro řadu studentů i možnost, jak si přivydělat, a to na brigádách přivýdělků. Ale často ho využívají třeba i senioři anebo také matky samoživitelky, aby trochu přilepšili domácím rozpočtům. Jaká je letos situace s letními brigádami? Jestli je o přivýdělku větší zájem v době rychle rostoucí inflace, to nám poví mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková. Dobrý den.

  • Dobré ráno vám i posluchačům.

  • Povězte, jak široká je letos nabídka brigád ve srovnání s předešlými lety?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají