Ranní interview

Onemocněli jste před volbami? Požádejte včas o přenosnou volební schránku

Ranní interview

Onemocněli jste před volbami? Požádejte včas o přenosnou volební schránku
Volební urna

Radiožurnál

Ve 14 hodin začíná druhé kolo prezidentských voleb. O funkci se uchází bývalý premiér Andrej Babiš z hnutí ANO a generál ve výslužbě Petr Pavel. Hlasovací lístky dostanou voliči až ve volební místnosti. „Volič s sebou musí mít platný občanský průkaz, případně pas. Pokud má voličský průkaz, nesmí si ho zapomenout vzít, a to i v případě, že by šel hlasovat ve svém domovském okrsku,“ upozorňuje vrchní ředitel sekce legislativy a státní správy Ministerstva vnitra Petr Vokáč.
Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už zhruba za šest hodin se po celém Česku otevřou volební místnosti. Ve druhém kole prezidentských voleb budeme vybírat novou hlavu státu. O funkci, jak známo, se uchází někdejší premiér Babiš z hnutí ANO a generál ve výslužbě Pavel. Hlasovací lístky tentokrát dostanou voliči až ve volební místnosti. Ano. A další detaily k volbám probereme teď v Ranním interview. Budeme se ptát vrchního ředitele sekce legislativy a státní správy ministerstva vnitra Petra Vokáče. Dobrý den.

  • Dobrý den. Mají tedy okrskové komise už k dispozici všechny lístky? Je všechno připraveno a ano. Okrskové volební komise jsou připraveny, mají k dispozici lístky.

  • Budou vydávat voličům hlasovací lístky spolu s úředními obálkami, takže předpokládám, že začátek hlasování dnes ve 14 hodin proběhne bez komplikací a hladce.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají