Ranní interview

NP České Švýcarsko má nového ředitele. „Téma bezzásahových zón budeme akcentovat,“ naznačuje starosta Krásné Lípy

Ranní interview

NP České Švýcarsko má nového ředitele. „Téma bezzásahových zón budeme akcentovat,“ naznačuje starosta Krásné Lípy
Požár v Národním parku České Švýcarsko

Radiožurnál

Novým ředitelem národního parku se stane Petr Kříž ze správy CHKO České Středohoří. Nahradí Pavla Bendu, který údajně selhal v krizovém řízení a komunikaci s obcemi během rozsáhlého požáru. Kromě požáru zničila oblast i kůrovcová kalamita, v důsledku které je velká část parku neprůchozí. Co by se podle obcí mělo na komunikaci s vedením národního parku zlepšit? A co by regionu pomohlo obnovit paralyzovaný turistický ruch? Poslechněte si rozhovor.
Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Stane se dnes pověřený ministr životního prostředí a Marian Jurečka z KDU-ČSL. Půl hodiny po poledni uvede do funkce nového šéfa Národního parku České Švýcarsko. Stane se jím Petr Kříž ze Správy CHKO České středohoří. Nahradí Pavla Bendu, kterého ke konci září odvolala exministryně životního prostředí Anna Hubáčková za KDU-ČSL. Podle ní Benda selhal v krizovém řízení a nedostatečně komunikoval se starosty okolních obcí v době rozsáhlého požáru. Naším hostem je teď nezávislý starosta jedné z těch obcí, a sice z Krásné Lípy.

  • Jan Kolář. Dobré ráno. Přejeme dobré ráno v Krásné Lípě. Děkuji za pozvání do vysílání.

  • Co vy jako starosta Krásné Lípy čekáte od nového ředitele národního parku? Co by se tedy mělo zlepšit?

Více z pořadu