Ranní interview

Lipavský: Putin může zorganizovat libovolné divadlo, ale nesmí to směřovat ke změně státní hranice Ukrajiny

Ranní interview

Lipavský: Putin může zorganizovat libovolné divadlo, ale nesmí to směřovat ke změně státní hranice Ukrajiny
Jan Lipavský

Radiožurnál

Ruský prezident Vladimir Putin se ve dvě hodiny odpoledne chystá vyhlásit anexi ukrajinských území, na kterých Rusko v minulých dnech zorganizovalo hlasování o připojení. Kyjev ani Západ jejich výsledek neuznávají. „Je to nepřijatelné. Musíme podporovat Ukrajinu v tom, aby dokázala obhájit svoji územní celistvost, nezávislost a suverenitu. Zároveň musíme tlačit na Rusko takovými způsoby, aby ve válce co nejdříve přestalo,“ zdůrazňuje ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).
Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ruský prezident Vladimir Putin se ve dvě hodiny odpoledne chystá vyhlásit anexi ukrajinského území, na kterých Rusko v minulých týdnech zorganizovalo jakési hlasování o připojení. Kyjev ani západ jejich výsledek ale neuznávají a záměr Kremlu připojit se k sobě území na východě Ukrajiny ostře odsoudili. Naším hostem je teď ministr zahraničí za pirátskou stranu a Jan Lipavský. Dobrý den.

  • Dobré ráno vám i po.

  • Uchazečům, aby už se včera avizoval anexi ukrajinského území za naprosto nepřijatelnou. Jak na ni bude ČR nebo celá EU, kde teď Česko předsedá, reagovat?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají