Ranní interview

Last minute zájezdy budou letos za méně atraktivní ceny, upozorňuje zástupce cestovních kanceláří

Ranní interview

Last minute zájezdy budou letos za méně atraktivní ceny, upozorňuje zástupce cestovních kanceláří
Ilustrační foto

Radiožurnál

Češi si letos navzdory inflaci chtějí užít dovolenou, zájem o zájezdy je po dva roky trvající covidové pandemii vysoký, potvrzuje Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Turisty ale letos můžou potkat nečekané překážky. Některá evropská letiště včetně pražského mají například po pandemii nedostatek personálu, některé aerolinky zase kvůli nedostatku zaměstnanců ruší lety. V některých zemích také stále platí protiepidemická opatření. Co byste neměli podcenit?
Jiří Chum

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Brzy začnou letní prázdniny, také doba dovolených a Češi se snaží dohnat dva covidové roky, kdy museli kvůli koronaviru omezit cestování a přizpůsobit se přísným opatřením. Zájem o zájezdy je podle cestovních kanceláří vysoký, turisty ale mohou potkat nečekané překážky. Některá evropská letiště včetně pražského mají po pandemii nedostatek personálu, a tak odbavení může trvat déle. Některé aerolinky zase kvůli nedostatku zaměstnanců ruší celé lety. Češi se také musí vyrovnávat s rostoucí inflací, i když na prodej zájezdů to zatím znát není. Jakou sezonu cestovní kanceláře očekávají, o tom teď budu mluvit v Ranním interview s místopředsedou jejich asociace Janem Papežem. Dobré ráno.

  • Dobré ráno vám i posluchačům.

  • Tak jak to v půlce června vypadá, mohla by letošní turistická sezóna překonat tu před covidovou?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají