Ranní interview

Komunální volby: Karlovy Vary, Ostrava a Plzeň mají jasno. V Olomouci ANO a Společně vybírají třetího partnera

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Ranní interview

Komunální volby: Karlovy Vary, Ostrava a Plzeň mají jasno. V Olomouci ANO a Společně vybírají třetího partnera
Volby, ilustrační foto

Radiožurnál

Ve většině krajských měst se ještě vyjednává o koalicích. V Olomouci vybírají ANO a Společně třetího partnera: buď to bude koalice SPOLU, anebo koalice hnutí Pro Olomouc a Pirátů. Karlovy Vary povede téměř stejná koalice jako v upynulých letech – ANO, Karlovaráci a uskupení SPOLU. V dosavadní funkci bude pokračovat i primátor Ostravy. Koaliční smlouvu tam mají podepsanou ANO s koalicí SPOLU. V Plzni se hnutí ANO domluvilo s Piráty, STAN a uskupením Pro Plzeň.
Jana Beranová, Monika Červená, Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • S vámi Radiožurnál. Ve většině krajských měst se po víkendových komunálních volbách ještě vyjednává o koalicích. Vývoji sledují reportéři Radiožurnálu. Nejprve míříme do Olomouce. Slyší nás Jana Beránková. Dobrý den.

  • Hezký den. Povolební jednání tady v Olomouci se za poslední dva dny výrazně neposunula. Dá se říct, že je vše má v rukou vítězné hnutí ANO s uskupením společně. Tito dva hráči už v neděli vytvořili vyjednávací dvojblok a nyní vybírají do budoucí koalice třetího partnera. Ve hře je buďto v pořadí druhá koalice spolu složená z ODS, KDU-ČSL a TOP 09, anebo koalice hnutí pro Olomouc a Pirátů, jak už dříve s nadsázkou komentoval povolební dění primátor a lídr olomouckého ano Miroslav Žbánek. Tento dvojblok je tak trochu v pozici nevěsty, která se rozhoduje mezi dvěma nápadníky. Se zástupci obou koalic už proběhla od začátku týdne dvě kola jednání, poslední včera večer, a to konkrétně s pro Olomouc a Piráty. Jestli se jako pravděpodobnější jeví dohoda s touto koalicí nebo s koalicí spolu, džbánek nechtěl ani po tom posledním jednání komentovat. Nicméně zástupci partnerského společně už na začátku týdne uvedly, že by do vedení města raději přizvali právě dosud opoziční pro Olomouc a Piráty. Závěrečné kolo jednání se chystá na zítra. No a o té finální podobě radniční koalice by mohlo být podle Miroslava Žbánka jasno v pátek.

  • Jana Beránková z Olomouce. Přesouváme se do Karlových Varů. Tam už je koalice dohodnutá. Ví o tom Monika Červená, reportérka. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají