Ranní interview

Jirkovec: Volby proběhly bez komplikací, hlasy by měly být sečteny v odpoledních hodinách

Ranní interview

Jirkovec: Volby proběhly bez komplikací, hlasy by měly být sečteny v odpoledních hodinách
Volby, ilustrační foto

Radiožurnál

Svého zástupce v horní komoře parlamentu si vybírají voliči celkem ve 24 obvodech. Ve třech, konkrétně v Bruntále, Ústí nad Orlicí a v Praze 6, zvítězili kandidáti na senátora už v prvním kole. „Senátní volby z hlediska Českého statistického úřadu, který zajišťuje sčítání hlasů, jsou poměrně rychlé, myslím, že mezi 16. a 17. hodinou se budeme blížit ve velké míře k sečtení,“ přibližuje ředitel odboru voleb ministerstva vnitra Tomáš Jirovec.
Štěpán Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ještě do dnešních 14 hodin můžou jít lidé v části Česka hlasovat ve druhém kole voleb do Senátu. Svého zástupce v horní komoře parlamentu si vybírají voliči celkem ve 20 obvodech. Ve třech, konkrétně v Bruntále, Ústí nad orlicí a v Praze šest zvítězili kandidáti na senátora už v prvním kole. Hostem Radiožurnálu je teď ředitel odboru voleb Ministerstva vnitra Tomáš Jírovec. Dobré ráno. Dobré ráno vám i posluchačům. Máme za sebou první den druhého kola. Bylo všechno v pořádku, nebo jste museli řešit nějaké závažné nebo závažnější problémy?

  • Tak slovy klasika na západní frontě klid.

  • Chci říct, že to včerejší hlasování to bylo naprosto bez komplikací. Ani během večera, během toho ty tvrdé době hlasování jsme nezaznamenali ani nějakou zvýšenou, zvýšený počet metodických dotazů třeba ze strany okrskové volební komise pro ženy. My spolu s dalšími volebními orgány, jako jsou krajské úřady, samozřejmě držíme pohotovosti po dobu hlasování, ale opravdu všechno všechno bylo zřejmé a i ze zpráv strach policii, policie, který samozřejmě mají zvýšenou hlídkovou pohotovost, tak přišla informace, že nebyly hlášeny žádné mimořádné události, takže v kontextu třeba minulého týdne s těmi komunálními volbami je to dal i to v podstatě absolutně klidné.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají