Ranní interview

Fiala: Pokušení vytvářet někde koalici s SPD bych se snažil rozmluvit. Kolegové v Praze moji radu nepotřebují

Ranní interview

Fiala: Pokušení vytvářet někde koalici s SPD bych se snažil rozmluvit. Kolegové v Praze moji radu nepotřebují
Petr Fiala, volební štáb SPOLU.

Radiožurnál

Zastupitelé v obcích a městech po volbách vyjednávají o nových koalicích. V krajských městech se nejvíc dařilo hnutí ANO, v těch menších pak nejvíc hlasů získala místní sdružení nezávislých. Jak koalice SPOLU, tak ODS především ve velkých městech posílila. Prakticky v každém krajském městě jsme měli lepší výsledek než před čtyřmi lety,“ říká český premiér Petr Fiala, který je s výsledky voleb spokojen.
Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • 7 50 s vámi Radiožurnál. Zastupitelé v obcích a městech. Teď se po volbách vyjednávají o nových koalicích. V krajských městech se nejvíc dařilo hnutí ANO, v těch menších pak nejvíc hlasů získali místní sdružení nezávislých a k volbám letos přišlo přes 46 % voličů. Naposledy to bylo přes 47 %. Kromě toho se volilo v 27 obvodech do Senátu. Ve třech z nich kandidáti zvítězili už v prvním kole. Naším hostem je teď premiér Petr Fiala z ODS. Dobré ráno.

  • Dobré ráno. Jak jste spokojen, pane premiére, s volebními výsledky koalice spolu. Dá se říct, že tato spolupráce tří stran může fungovat i na komunální úrovni?

  • Nepochybně může fungovat a já jsem s tím s výsledky spokojen. Ukázalo se tady, že naše spolupráce je oceňována voliči. Stejně tak se ukázalo, že tyto volby nebyly referendem o vládě. A pokud to někteří voliči tak chápali, tak vláda rozhodně uspěla. Asi ale spíš, a to je myslím dobře, většina voličů to chápala jako vyjádření své podpory těm, kteří povedou jejich obec, jejich město nebo je budou reprezentovat v Senátu. A to je určitě v pořádku.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají