Ranní interview

EET zavedlo stejné podmínky. Byl to symbolický konec devadesátek, míní Havlíček. Poslanci jednají o zrušení

Ranní interview

EET zavedlo stejné podmínky. Byl to symbolický konec devadesátek, míní Havlíček. Poslanci jednají o zrušení
Karel Havlíček

Radiožurnál

Hoteliéři, obchodníci ani restauratéři nejspíš nebudou od nového roku elektronicky evidovat tržby. Poslanci dnes budou na mimořádné schůzi schvalovat návrh na úplné zrušení systému. „Ze sedmi největších podnikatelských svazů, asociací a komor v ČR se sedm vyslovilo proti tomu, aby se rušilo EET, že to je nástroj 21. století, který splnil svůj účel,“ argumentuje místopředseda Sněmovny a hnutí ANO Karel Havlíček.
Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hoteliéři, obchodníci ani restauratéři nejspíš nebudou od Nového roku elektronicky evidovat tržby. A to ani dobrovolně. Poslanci dnes totiž budou na mimořádné schůzi schvalovat návrh na úplné zrušení systému EU. To je v Česku v platnosti od prosince 2016. Prosadil ho ještě jako ministr financí předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Tehdy se k evidenci připojil i kavárník Michal Škoda z Opavy.

  • Celých 12 let jedu na registrační pokladně, to znamená, pro mě to není nic nového. Ty tady budeme, říkáme, takže by to samozřejmě kávu tisknout.

  • A je to tam od pandemie koronaviru je evidence pozastavená a tedy dobrovolná EET už nechce. Koaliční kabinet Petra Fialy z ODS má ve sněmovně většinu. Připomeňme. No a podle vlády to je jenom zátěž pro podnikatele. Proti úplnému zrušení jsou naopak politici z opozičního hnutí ANO. Naším hostem je teď místopředseda sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají