Pro a proti

Žádný zvláštní tribunál Rusko k odpovědnosti za válku nedonutí, věří novinář Zrno. Cíl je obejít ruské veto v OSN, vysvětluje europoslankyně Gregorová

Pro a proti

Žádný zvláštní tribunál Rusko k odpovědnosti za válku nedonutí, věří novinář Zrno. Cíl je obejít ruské veto v OSN, vysvětluje europoslankyně Gregorová
Žena drží své dítě v ulicích Mariupolu, opodál postávají ruští vojáci

Plus

Evropský parlament navrhuje zřídit tribunál pro vyšetřování zločinu agrese proti Ukrajině. Je takový speciální tribunál potřeba, nebo si se stíháním zločinů poradí Mezinárodního trestní tribunálu v Haagu? Europoslankyně Markéta Gregorová věří, že by instituce ulehčila práci všem dalším tribunálům, novinář Matyáš Zrno pochybuje, že Rusko se podřídí výroku jakékoliv instituce.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Má Karolína Koubová. Děkuji za něj. Dobré dopoledne. Europoslanci včera vyzvali Evropskou komisi, aby podpořila myšlenku na zřízení zvláštního tribunálu, který by soudil válečné zločiny a zločiny proti lidskosti spáchané během ruské invaze na Ukrajinu. Po zřízení takového speciálního ad hoc tribunálu, který by měl možnost stíhat i nejvyšší představitelé Ruské federace nejen za válečné zločiny, ale především za zločin všech zločinů rozpoutání agrese vláda dlouhodobě i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Jak se na to dívá mezinárodní právo? Je speciální tribunál potřeba, nebo si se stíháním zločinů na Ukrajině umí poradit zavedený Mezinárodní trestní soud v Haagu, jak ujistil jeho žalobce Karim Khan.

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Se mnou ve studiu už je vedoucí zahraniční rubriky CNN Prima News Matyáš Zrno, který rovněž v průběhu války reportuje přímo z Donbasu. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den. A do Štrasburku zdravím poslankyni Evropského parlamentu za pirátskou stranu Markétu Gregorovou. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají