Pro a proti

Soumrak herních automatů? Úprava zdanění hazard nevyřeší, tvrdí poslankyně. Je to kompromis, říká aktivista

Pro a proti

Soumrak herních automatů? Úprava zdanění hazard nevyřeší, tvrdí poslankyně. Je to kompromis, říká aktivista
hazard, ilustrační foto

Plus

Obce už nebudou mít takový profit z herních automatů. Vláda v konsolidačním balíčku změnila pravidla pro zdanění hazardu. Nově půjde víc peněz státu a část daní z heren připadne obcím, které na svém území žádné tzv. bedny nemají. Bude to motivovat samosprávy, aby snižovaly gamblerství, nebo přijdou o peníze, které by využily třeba na prevenci závislého chování či odstraňování negativních dopadů heren? Přesune se legální hazardní průmysl do šedé zóny černého hazardu?
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobré dopoledne. Obce už nebudou mít takový profit z toho, pokud na svém území povolí herní automaty. Vláda v konsolidačním balíčku změnila pravidla pro zdanění hazardu. Nově půjde víc peněz státu a část daní z heren připadne i těm obcím, které na svém území žádné tzv. bedny nemají. Bude to motivovat samosprávy, aby snižovali gemblerství, nebo jen přijdou o peníze, které by využily třeba na prevenci závislého chování nebo na odstraňování negativních dopadů heren. A nehrozí, že se legální hazardní průmysl přesune do šedé zóny černého hazardu.

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Do zlínského studia zdravím předsedkyni sdružení místních samospráv ČR, poslankyni za hnutí STAN Elišku Olšákovou. Dobrý den. Dobrý den. A mým druhým hostem je také Matěj Hollan ze sdružení občané proti hazardu, ředitel asociace poskytovatelů adiktologické těch služeb. A ten je v Brně. Zdravím vás rovněž. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají