Pro a proti

Pochybuji, že na jednu schopnou ženu jsou ve společnosti čtyři schopní muži, podporuje genderovou rovnost v práci pirátka Gregorová. Vše je o tom, kdo chce a jaké má schopnosti, oponuje Kohoutová z ODS

Pro a proti

Pochybuji, že na jednu schopnou ženu jsou ve společnosti čtyři schopní muži, podporuje genderovou rovnost v práci pirátka Gregorová. Vše je o tom, kdo chce a jaké má schopnosti, oponuje Kohoutová z ODS
Genderová nerovnost

Plus

Do roku 2026 budou muset velké evropské společnosti zvětšit podíl osob nedostatečně zastoupeného pohlaví, většinou žen. Evropský parlament schválil zavedení kvót pro genderovou rovnost ve vedení velkých firem. Občanská demokratka Lenka Kohoutová by místo kvót spoléhala na zdravý rozum, pirátská europoslankyně Markéta Gregorová věří, že kvóty pomohou vyřešit dlouhodobý strukturální problém.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Do roku 2026 budou pravděpodobně muset všechny velké společnosti v EU zvýšit podíl osob nedostatečně zastoupeného pohlaví. Rozumějte v drtivé většině žen ve svých řídících orgánech. Evropský parlament totiž po 10 letech zablokování schválil zavedení kvót pro tzv. genderovou rovnost ve vedení velkých firem. Jde o významný krok vpřed v dosažení rovnosti žen a mužů na vrcholných místech v korporacích? Nebo jsou kvóty ponižující nástrojem, který deformuje svobodnou soutěž na pracovní pozice? Pomohou kvóty rozrušit neformální mužskou síť, kdy firmy řídí či vlastní stále výrazně větší % mužů než žen, nebo budou jen obtěžující nástrojem, který nepomůže ani ženám, ani mužům?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Já už do diskuse zvu europoslankyni za Piráty Markétu Gregorovou. Dobrý den. Dobrý den vám i posluchačům. A zdravím také expertku ODS na sociální politiku, exposlankyni Lenku Kohoutovou, v současnosti ředitelku Domova pro osoby se zdravotním postižením Sulická v Praze. Dobrý den, paní Kohoutová.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají