Pro a proti

Nedostatek zubařů? Účast pojišťoven nestačí, investovat do nich musí i obce, radí zástupce zdravotních pojišťoven Friedrich

Pro a proti

Nedostatek zubařů? Účast pojišťoven nestačí, investovat do nich musí i obce, radí zástupce zdravotních pojišťoven Friedrich
Zubařský zákrok

Plus

Je zubařů, kteří by „na pojišťovnu“ ošetřili své pacienty, v Česku dost? Lidé si stěžují na nedostatek stomatologické péče a podle statistik zubaři ze systému veřejného zdravotního pojištění odcházejí. Stomatolog Pavel Chrz chápe, že do chudých regionů se zubaři s novými a nákladnými postupy nehrnou. Zástupce pojišťoven Ladislav Friedrich vidí řešení ve zvýšení účasti pojišťoven, ale i v různých motivačních pobídkách pro nové lékaře.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak je to s počty zubařů v ČR? Je jich dost? Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler tvrdí, že ano. Proč si tedy tolik lidí stěžuje na nedostupnost stomatologické péče? Není to tak, že zubních lékařů je dostatek, ovšem jen ve větších městech a pro pacienty, kteří nemají problém si ošetření zaplatit. Ředitel VZP Zdeněk Kabátek připustil, že ze systému veřejného zdravotního pojištění zubaři odcházejí, či je to vina stomatologů nebo pojišťoven? A jaké řešení se nabízí pacientům, kteří marně shánějí svého zubaře, který by je ošetřeno tzv.

  • na pojišťovnu a proti Karolíny Koubové.

  • A já už zdravím bývalého prezidenta České stomatologické komory, nynějšího předsedu čestné rady České stomatologické komory Pavla Chrze. Zdravím vás do Městce Králové. Dobrý den.

Více z pořadu