Pro a proti

Náhradní mateřství nechceme zakázat. Chceme především zamezit obchodování s lidmi, ujišťuje předkladatelka novely Válková

Pro a proti

Náhradní mateřství nechceme zakázat. Chceme především zamezit obchodování s lidmi, ujišťuje předkladatelka novely Válková
Opozice chce lépe právně ukotvit náhradní mateřství

Plus

Opozice žádá, aby za sjednání náhradního mateřství byly udělovány přísné tresty odnětí svobody. Mělo by se surogátní mateřství zakázat, nebo legalizovat? Předkladatelka novely Helena Válková (ANO) tvrdí, že chybí základní právní definice a je třeba tyto mezery začít vyplňovat, lékař Tonko Mardešič souhlasí, že je zákon třeba, ale nesmí dojít k úplnému zákazu.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Až 10 let vězení za objednání tzv. jsem rok státního mateřství. Novelu, která by pod přísnými tresty od dvou do 10 let znemožnila neplodným párům, aby jim odnosila dítě náhradní matka, předložili ve sněmovně poslankyně hnutí ANO Helena Válková a Zuzana Ožanová. Chtějí tak podle svých slov zabránit obchodování s dětmi. Po tom, aby se globálně zakázala náhradní mateřství, volá také tzv. Casablance. K deklarace, kterou nedávno podepsala řada odborníků z více než 70 zemí světa, v Česku není jsem rok a tím mateřství ani výslovně zakázáno, ani povoleno. Měla by se ČR vydat jednou z těchto cest a kterou?

  • Proti Karolíny Koubové.

  • A já už do sněmovního studia zdravím spoluautorku návrhu zákona, poslankyni hnutí ANO, bývalou ministryni spravedlnosti Helenu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají