Pro a proti

Když Západ zakáže TikTok, do půl roku tu místo něj bude někdo další, soudí IT expert. U něj ale hraje roli Čína a její režim, míní europoslankyně

Pro a proti

Když Západ zakáže TikTok, do půl roku tu místo něj bude někdo další, soudí IT expert. U něj ale hraje roli Čína a její režim, míní europoslankyně
TikTok

Plus

Měly by západní státy zakázat online službu TikTok, kterou provozuje čínská společnost ByteDance? Europoslankyně za Piráty Markéta Gregorová věří, že právě původ služby je důvodem k opatrnosti vůči TikToku, odborník na kybernetickou bezpečnost Petr Špiřík považuje za problematičtější samotný princip aplikace, který je shodný s konkurenčními západními online službami.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ne dopoledne. Měl by se zakázat TikTok. K významnému omezování této čínské sociální sítě přistupují úřady i firmy v řadě západních zemí. Česko není výjimkou. Nedávno ji jako bezpečnostní hrozbu označil i český Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost. Ve Spojených státech zvažují dokonce plošný zákaz pro všechny uživatele nejen na služebních zařízeních představuje platforma čínské společnosti ByteDance větší bezpečnostní riziko než aplikace od amerického Googlu? Nebo mety. Jsou obavy z čínské špionáže relevantní, nebo jde jen o konkurenční boj?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Já na dálku po linkách zdravím europoslankyní Markétou Gregorovou z České pirátské strany. Vítejte. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají