Pro a proti

Jednání k NP Křivoklátsko by v tuto chvíli nic nepřinesla, chceme se seznámit s alternativou, říká starosta. Žádná neexistuje, míní Hladík

Pro a proti

Jednání k NP Křivoklátsko by v tuto chvíli nic nepřinesla, chceme se seznámit s alternativou, říká starosta. Žádná neexistuje, míní Hladík
Lesnický park Křivoklátsko si udržuje atmosféru lesů, kam panovníci jezdili na lov

Plus

Někteří starostové Křivoklátska se po bojkotu schůzky z minulého týdne v pondělí setkali s náměstkem ministra Petrem Hladíkem (KDU-ČSL), aby probrali připomínky obcí k záměru státu vyhlásit národní park. „Jsem na ministerstvu nový a chci nastavit komunikaci. Proto jsem jel na Křivoklátsko,“ vysvětluje Hladík. „Máme zájem komunikovat, termín schůzky byl ale zvolen narychlo a nebyl s námi komunikován,“ reaguje starosta obce Běleč a člen Svazku obcí Křivoklátsko Lukáš Kocman. 
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Náměstek ministra životního prostředí Petr Hladík přijel na Křivoklátsko, aby tamním starostům vysvětloval, proč by tam měl vzniknout národní park. Potkal se však jen s některými. Většina starostů se s ním v tuto chvíli odmítla sejít. Vláda má vyhlášení Národního parku Křivoklátsko ve svém programovém prohlášení. Od nového parku si slibuje, že bude přínosem jak pro přírodu, tak pro obce. Místní starostové jsou však k vládnímu záměru nadále skeptičtí. Tvrdí, že současná chráněná krajinná oblast stačí, a vyjadřují obavy z omezení, která jim podle nich park přinese. Vznikne národní park Křivoklátsko místním navzdory? Nebo Petr Hladík, který možná brzy bude ministrem životního prostředí, ještě starosty přesvědčí.

  • Pro a proti Lukáše Matošky.

  • A naším hostem je právě náměstek ministra životního prostředí Petr Hladík z KDU-ČSL. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají