Pro a proti

Hlasování o nedůvěře vlády? „ANO ho zneužívá k podpoře Babiše,“ věří ministryně Langšádlová. „Vláda má možnost ukázat, že to, co tvrdíme, není pravda,“ vysvětluje Havlíček z ANO

Pro a proti

Hlasování o nedůvěře vlády? „ANO ho zneužívá k podpoře Babiše,“ věří ministryně Langšádlová. „Vláda má možnost ukázat, že to, co tvrdíme, není pravda,“ vysvětluje Havlíček z ANO
Vláda Petra Fialy

Plus

Vyvolat hlasování o nedůvěře vládě chce opoziční hnutí ANO. Koaliční poslanci prý blokují debatu o „skutečných problémech lidí“. Jde o vhodné načasování, deset dnů před druhým kolem prezidentských voleb? Karel Havlíček (ANO) považuje situaci za kritickou, ministryně Helena Langšádlová (TOP 09) vidí opoziční snahu jako součást volební kampaně ve prospěch Andreje Babiše.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už podruhé za více než rok fungování koaliční vlády Petra Fialy chce hnutí ANO vyvolat hlasování o nedůvěře jeho kabinetu. Po zářijovém neúspěšném pokusu se k tomu chystá zítra na mimořádné schůzi PS. Premiér Petr Fiala toto právo opozičním poslancům neupírá. Nemůže se ale prý vzhledem k načasování mezi první a druhé kolo prezidentské volby, jejichž finalisty se staly generál Petr Pavel a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. A také vzhledem k rozložení sil ve sněmovně ubránit dojmu, že hnutí ANO si tak dělá prezidentskou kampaň na úkor parlamentu. Předsedkyně poslanců hnutí ANO Alena Schillerová to odmítá.

  • Nám píší prostě se strašně moc lidí ohledně chybějícího Nurofen o chybějících antibiotik. Chtěli jsme, aby nám bylo vysvětleno, že nejsou dofinancovaný sociální služby. Máme tady nejdražší energie, rozpočet, obrovský chaos.

  • Pěti. Koalice si prý za to může sama, když opozici a její návrhy arogantně ignoruje. K vyslovení nedůvěry je potřeba 101 hlasu poslanců. O co tedy zítra ve sněmovně, kde má opozice dohromady 92 mandátů, vlastně jde? A nebylo by namístě, aby vláda, která kvůli dopadům války na Ukrajině uvažuje o revizi svého programového prohlášení, předstoupila před poslance a sama znovu požádala o důvěru.

Více z pořadu