Pro a proti

Ekologie je luxus, který si může dovolit jen bohatá a svobodná společnost. Aktuální vývoj k tomu ale nesměřuje, míní poslanec ODS Král

Pro a proti

Ekologie je luxus, který si může dovolit jen bohatá a svobodná společnost. Aktuální vývoj k tomu ale nesměřuje, míní poslanec ODS Král
stávka za klima

Plus

Městský soud v Praze vyhověl stížnosti občanů zastoupených spolkem Klimatická žaloba, že stát nedělá dost v oblasti snižování emisí skleníkových plynů. „V dnešní situaci tvrdit, že Česko, potažmo Evropská unie dělá málo, je hodně odvážné a možná i bezohledné,“ říká poslanec Václav Král (ODS). Bezohledné to určitě není, reaguje radní Klimatické žaloby Martin Abel.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Přelomový rozsudek, průkopnická žaloba, zatím bezprecedentní soudní spor u nás. I tak se mluví v souvislosti s nedávným verdiktem Městského soudu v Praze, podle kterého stát nedělá dost pro snižování emisí CO2. Soud tak uznal některé argumenty žalobců spolku klimatická žaloba a dalších fyzických osob i obce Svatý Jan pod Skalou, že ministerstva konkrétně průmyslu a obchodu, zemědělství, dopravy a životního prostředí zasáhla do jejich práv svojí nedostatečnou politikou v oblasti snižování emisí skleníkových plynů, umožní tato žaloba i v dalších sporech zvýšit intenzitu a akčnost státu v oblasti ochrany životního prostředí, nebo to dotčená ministerstva k rychlejšímu snižování emisí nepřiměje? A jaká je vlastně povinnost státu chránit své obyvatele před existenčními riziky klimatické krize?

  • Pro a proti Karolíny Koubové.

  • Vítám tady ve studiu radního klimatické žaloby Martina Abela. Dobrý den. Dobrý den. A zdravím do sněmovního studia ČRo poslance ODS Václava Krále, člena sněmovního výboru pro životní prostředí. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají