Pro a proti

Brexit byl gólem do vlastní branky, tvrdí podnikatel Tregellas. Umožňuje Británii mít liberálnější politiku, hodnotí ekonom Pánek

Pro a proti

Brexit byl gólem do vlastní branky, tvrdí podnikatel Tregellas. Umožňuje Británii mít liberálnější politiku, hodnotí ekonom Pánek
Brexit

Plus

S pobrexitovým vývojem Velké Británie je nespokojeno 66 procent občanů ostrovního království, uvádí agentura Ipsos. Bylo chybou odejít před třemi lety z Evropské unie? Ředitel Liberálního institutu Martin Pánek věří, že je chybou vlády, když brexit neproměnila v jasnou výhodu. Podnikatel John Tregellas ale říká, že se země jen vlastní vinou potýká s řadou negativních dopadů tohoto rozhodnutí.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tento týden uplynuly tři roky od chvíle, kdy Spojené království oficiálně opustilo EU. Podle britského premiéra Rishi Sunak a je Brexit obrovskou šancí pro růst a Británie využila řadu příležitostí, které jí přinesl. Skutečně to tak je. Jaká je bilance vývoje země po odchodu z EU? Šlo o promarněné roky a chybný krok? Nebo se nakonec v dlouhodobější perspektivě Brexit Britům vyplatil a jaké se vyplnily post brexitové vize?

  • Pro a proti Karolíny Koubové.

  • Ve studiu už vítám ředitele Liberálního institutu, bývalého poradce britských europoslanců Martina Pánka. Dobrý den.

Více z pořadu