Pro a proti

Bohuslav Svoboda: Povinné očkování jen zvýší pasivní rezistenci. Dobrovolně to má úplně jiný efekt

Pro a proti

Bohuslav Svoboda: Povinné očkování jen zvýší pasivní rezistenci. Dobrovolně to má úplně jiný efekt
Bohuslav Svoboda

Plus

Nejnovější čísla nakažených koronavirem překonávají předpovědi statistiků. „Nízká míra proočkovanosti je problém, ačkoliv se netýká úplně zdravotníků. Přesto ne všichni doporučení k očkování respektují. Naše vědecká rada doporučuje, že očkování proti covidu-19 by mělo být povinné přinejmenším pro zdravotníky a pracovníky sociálních služeb,“ tvrdí prezident České lékařské komory Milan Kubek. Člen anticovid týmu koalice Spolu Bohuslav Svoboda (ODS) to považuje za nesmyslné.
Tomáš Pavlíček

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Epidemie koronaviru se vyvíjí podle rizikového scénáře zdejších zdravotních statistiků. Nejnovější čísla dokonce i tento model překonávají. Strmě rostou počty nakažených i pacientů na jednotkách intenzivní péče. Ačkoliv je slovo lockdown tabu, odborníci doporučují si raději nakoupit vánoční dárky už teď. Jako cesta ven z krize se potichu začíná zmiňovat mimo jiné i povinné očkování po vzoru Francie nebo Itálie přinejmenším pro zdravotníky a pracovníky v sociálních službách. Poprvé se pro něj vyjádřila i Česká lékařská komora a zmiňuje ho i prof. epidemiologie Roman Chlíbek, kterému v otázkách postupu proti koronaviru naslouchá současná i budoucí vládní garnitura.

  • Pro a proti Tomáše Pavlíčka.

  • A naše pozvání dnes přijal prezident České lékařské komory Milan Kubek. Dobrý den.

Více z pořadu