Pro a proti

Benefity prohibice jsou menší, než by byla dobře promyšlená regulace trhu s konopím, tvrdí národní protidrogový koordinátor Vobořil

Pro a proti

Benefity prohibice jsou menší, než by byla dobře promyšlená regulace trhu s konopím, tvrdí národní protidrogový koordinátor Vobořil
marihuana ruka cannabis

Plus

Uvolnění a zároveň přísnou regulaci trhu s konopím navrhuje národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil, také člen ODS. Byla by tato změna přínosnější než současná marihuanová prohibice? Ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych věří, že přínosy či rizika takového kroku je třeba ještě odborně posoudit.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A ptát se bude Karolína Koubová. Děkuji za slovo. Dobré dopoledne. Mělo by se za přísných podmínek legalizovat konopí pro rekreační užití? Ve středu na toto téma debatovali v Praze protidrogoví koordinátoři zemí EU. Ten český Jindřich Vobořil je pro uvolnění současného nastavení. Přísně regulovaný trh by podle něj přinesl větší možnosti prevence a kontroly než aktuální přístup. Je to tak, nebo jsou současná pravidla už teď dostatečně liberální a jejich další uvolnění by přinesl skokový nárůst uživatelů marihuany a závislých. Převažují výhody nebo nevýhody? Je legalizace konopí z hlediska zdraví, bezpečnosti, ale také národní ekonomiky?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • A já zdravím své hosty. Je jím národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil, který kandiduje v komunálních volbách jako člen ODS do zastupitelstva města Brna. Nyní je v brněnském studiu, kam ho také zdravím. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají