Pro a proti

Benedikt XVI. viděl církev spíš jako skanzen a útočiště před současným světem, kritizuje zesnulého papeže teolog Petráček

Pro a proti

Benedikt XVI. viděl církev spíš jako skanzen a útočiště před současným světem, kritizuje zesnulého papeže teolog Petráček
Emeritní papež Benedikt XVI. na mnichovském letišti před odletem do Říma

Plus

Svět se rozloučil s Josephem Ratzingerem, bývalým papežem Benediktem XVI. Zapíše se do historie jako inkvizitor a obránce konservativismu před progresivními a liberálními proudy v církvi? Filozof Daniel Kroupa vyzdvihuje jeho zásluhy o ekumenický dialog a dialog vědy víry, teolog Tomáš Petráček zesnulému papeži vyčítá jeho uzavření církve otázkám 21. století.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Se Karolína Koubová a přeji dobré dopoledne.

  • Od včerejšího rána je ve Svatopetrské bazilice ve Vatikánu otevřena pro veřejnost hrobka emeritního papeže Benedikta XVI., který zemřel ve věku 90 let 31. prosince. Papež František o svém předchůdci mluví jako o velkém hlasateli víry, o mistrovi katecheze. Jaký je tedy jeho odkaz? Jakou tvář katolické církve formoval Benedikt XVI. třetím. Josef Ratzinger, dlouholetý prefekt kongregace pro nauku víry, autor učebnic dogmatiky, pravá ruka papeže Jana Pavla II. přezdívalo se mu také rotvajler boží nebo kardinál pan Srp. Česky tank byl Benedikt XVI. tank, který stiskem rotvajlera bránil církevní dogmata, nebo velký teolog a pastýř, který přispěl k modernizaci katolické církve.

  • A proti Karolíny Koubové.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají