Příběhy 20. století

Poslechněte si záznam přenosu předávání Cen Paměti národa

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Příběhy 20. století

Poslechněte si záznam přenosu předávání Cen Paměti národa
Předávání Cen Paměti národa v Národním divadle (2022)

Plus

Nezisková organizace Post Bellum už po čtrnácté ocenila při příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii osobnosti z Česka i Slovenska, které ve svých životech prokázaly, že čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou jen prázdná slova. Jedno ocenění letos putuje i na Ukrajinu.

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vážení diváci.

  • ČT, vážení posluchači ČRo Plus, jsme velice rádi, že vás opět po roce můžeme přivítat při přímém přenosu slavnostního udílení.

  • Cen paměti národa za rok 2023. Nesmíme zapomínat ani na diváky ukrajinské veřejnoprávní televize. Jsem z pilné, kteří nás stejně jako loni můžou sledovat i letos. A také mockrát děkujeme vám všem, kdo jste dorazili osobně do Národního divadla. Nám velmi vzácní významní hosté, přátelé a podporovatelé paměti národa. Děkujeme za to. Dobrý večer. Tak je to ještě jeden naprosto speciální pozdrav, protože vůbec poprvé v historii udílení cen paměti národa, to mezi námi můžeme přivítat prezidenta ČR. Dámy a pánové, pan Petr Pavel s chotí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají