Podhoubí

Méně sněhu v Alpách. Jak vypadá udržitelné lyžařské středisko? Cestu hledají v italské Carezze

Podhoubí

Méně sněhu v Alpách. Jak vypadá udržitelné lyžařské středisko? Cestu hledají v italské Carezze
Skiareál v Carezze

Radio Wave

Budoucnost alpského lyžování není růžová, bohužel ani bílá. Alpy se oteplují dvakrát rychleji než průměr a provozovatelé na to musí reagovat. Carezza je menší horské středisko v údolí Eggental v Jižním Tyrolsku půl hodiny jízdy od Bolzana. Ředitelem střediska je bývalý profesionální lyžař Florian Eisath. Jeho otec Georg začal v roce 2012 snižovat ekologickou stopu soukromého ski areálu, který je v tuto chvíli na papíře klimaticky neutrální. Co to znamená?
Ondřej Šebestík

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Podhoubí. Magazín.

  • Který prorůstá vším živým i neživým.

  • Autor pro přírodu, ekologická témata a udržitelnou budoucnost. To je útěk do divočiny. Ondřej Šebestík. A na rádiových první letošní podhoubí se hlásí z italských Dolomitech. Omlouvám se všem pravidelným posluchačům za menší pauzu způsobenou školními povinnostmi. Ale od teď se znovu naplno rozjíždí další sezona environmentálního podcastu na Radio Wave.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají