Peníze a vliv
Liberty má spasit Donquixote. Nedostali jsme korektní informace o financování, říká zástupce věřitelů
Peníze a vliv
Plus
Rozjet výrobu v části ostravských hutí má polská firma Donquixote. Věřitelé dostali od Liberty informaci, že spadá do ocelářské skupiny Qarmet z Kazachstánu. Podle veřejných zdrojů to tak nevypadá. Předseda prozatímního věřitelského výboru Liberty Petr Sprinz v pořadu Peníze a vliv řekl, že jeho členové také nedostali „úplně přesné a korektní informace, do jaké míry je zajištěno financování této společnosti“.
Přepis epizody
-
Pro dříve největší ocelárnu v Česku Liberci Ostrava svitla naděje na přežití. Zachráncem by se mohly stát Třinecké železárny ze skupiny Moravia Steel kolem miliardáře Tomáše Chrenka. Jejich plán má podporu i klíčových ministrů vlády. Co se chystá a pro kolik lidí z dnešních téměř 5000 nakonec asi zbyde v Liberci místo. A zbyde tam vůbec něco, když se ve firmě podle insolvenčního správce řadu posledních měsíců jen projít a majetek. Probereme to s šéfem odborů ocelárny Romanem Bečicích a také s předsedou prozatímního věřitelského výboru liber. Ty právníkem Petrem s princem. Příjemný poslech přeje Jana Klímová.
-
Peníze a vliv.
-
Vydržte, nedávejte výpovědi. Práce bude v tomto duchu vyzval zaměstnance krachující liber ty Ostrava ředitel sousedních Třineckých železáren v prohlášení, které vydal v minulých dnech po jednání s ministry financí, průmyslu a práce. Oceláři na něm potvrdili svůj zájem převzít krachující Liberci a v krátké době obnovit výrobu plechů, trubek a dalších produktů z dovezené oceli. Výhledově by se do liber ty podle nich mohla vrátit i výroba oceli samotné. Podmínkou ale je podpora vlády na potřebné zelené investice, kterou chtějí oceláři od ministrů slyšet. Podle vyjádření ministra financí Zbyňka Stanjury mají podporu přislíbenou.