Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Zbyněk Sýkora se podíval svému handicapu do tváře a spatřil v něm příležitost. Nyní je v čele Českého paralympijského výboru

Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Zbyněk Sýkora se podíval svému handicapu do tváře a spatřil v něm příležitost. Nyní je v čele Českého paralympijského výboru
Předseda Českého paralympijského výboru Zbyněk Sýkora ve studiu Radiožurnálu Sport s Kateřinou Neumannovou

Radiožurnál Sport

V pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové se nejen o svém handicapu, ale i o práci předsedy Českého paralympijského výboru rozpovídal Zbyněk Sýkora. Co se mu za necelý rok ve funkci podařilo změnit a zlepšit v otázce podmínek pro handicapované sportovce? Co se skrývá pod pojmem, že sport je jen jeden. Jaká je podpora státu v současné těžké společenské situaci? Poslechněte si celý rozhovor s šéfem handicapovaných sportovců. 
Kateřina Neumannová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Krásné páteční dopoledne od mikrofonu Radiožurnálu. Sport vám. Co je Katka Neumannová? Paralympijští sportovci, kteří kromě soupeřů bojují i se svým vlastním hendikepem. Mají můj velký obdiv, a proto jsem si pozvala Zbyňka Sýkoru, v loňském roce nově zvoleného předsedu Českého paralympijského výboru. Zdeňku, ahoj.

  • Ahoj Katko. Přeji hezký den i diváků.

  • Zbyňku, ty jsi zvítězil ve volbách do vedení paralympijského hnutí v době, kdy vnitřní situace nebyla úplně jednoduchá. Sportovní prostředí handicapovaných sportovců bylo mírně řečeno rozhádané. Co se ti od té doby podařilo změnit a zlepšit?

Více z pořadu