Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Skoro všichni jsme bývalí atleti, říká Dominik Záleský o posádce čtyřbobu. Sen je dostat se na obě olympiády

Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Skoro všichni jsme bývalí atleti, říká Dominik Záleský o posádce čtyřbobu. Sen je dostat se na obě olympiády
Dominik Záleský v závodě na 100 metrů. Nyní se věnuje ale i čtyřbobu a snaží se prosadit v ledovém korytě

Radiožurnál Sport

Do studia Radiožurnálu Sport přijal pozvání atlet, ale i bobista Dominik Záleský. Moderátorka Kateřina Neumannová se ho v pořadu Páteční finiš ptala na to, jak složitý byl přechod od atletiky k bobistům a čeho by chtěl v ledovém korytě dosáhnout. Jakou pozici zastává ve čtyřbobu? Je nejrychlejší sprinter mezi bobisty? Co očekává od nadcházející sezony? Užijte si celý rozhovor.
Kateřina Neumannová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Krásné páteční dopoledne od mikrofonu Radiožurnálu sport. Vám se. I Katka Neumannová je spoludržitelem českého rekordu a mistrem ČR v běhu na 100 m, ale na OH v Pekingu závodil jako člen posádky čtyřbobu. Vidina účasti na olympijských hrách udělala veskrze sprintera bobistu. Dominik Záleský je mým hostem. Dominiku, ahoj. Ahoj.

  • Kdy tě v pop nebo takto? Kdy si poprvé v životě zaregistroval, že existují čtyřboby?

  • No tak abych pravdu řekl, tak až když mě kluci vlastně začali rekrutovat, tak jsem to tak nějak začal sledovat. Takže už v roce 2 16, když jsem poprvé začal jezdit, takže to bylo tenkrát s Radkem Matouškem to, dejme napsal a já jsem do Liberce si to vyzkoušet a tam se to poprvé vyzkoušel na trenažéru. A pak rovnou sem. I on jezdil tu. Sezonu 2 16, 2 17 na bobech.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají