Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Olympiáda dětí a mládeže může být pro sportovce důležitým prvkem i v životní kariéře, říká šéf projektu Filip Šuman

Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Olympiáda dětí a mládeže může být pro sportovce důležitým prvkem i v životní kariéře, říká šéf projektu Filip Šuman
Sportovní funkcionář Filip Šuman byl hostem pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Radiožurnál Sport

Dva dny před startem Olympiády dětí a mládeže se ve studiu Radiožurnálu Sport objevil vedoucí tohoto projektu pro mládežnický sport a zároveň místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman. Moderátorce Kateřině Neumannové v pořadu Páteční finiš prozradil, jak složitá byla příprava vrcholné akce, ale také se rozpovídal o celospolečenském rozsahu sportovní události. Co je hlavním cílem mládežnické olympiády? Dozvíte se v rozhovoru se sportovním funkcionářem.
Kateřina Neumannová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Krásné páteční dopoledne od mikrofonu Radiožurnálu. Sport vám přeje Katka Neumannová. Už tuto neděli startuje v Hradci Králové olympiáda dětí a mládeže, největší multisportovní akce pro mládež, kterou tentokrát hostí Královehradecký kraj. Mým hostem je Filip Šuman, místopředseda Českého olympijského výboru, ale také mnoho let první muž českého florbalu, který projekt olympiády dětí a mládeže řídí. Filipe, ahoj. Hezké ráno. Nemohu začít jinou otázkou, než se zeptat, v jakém stavu jsou sportoviště po té obrovské oblevě a nepřízní počasí, kterou zimní sporty trápily v minulých dnech.

  • Chápu, že je to první téma, na které se ptáš, a musím říci, že v posledních týdnech je to to vždycky první myšlenka téměř každý den. My jsme, když jsme vybírali právě Královehradecký kraj, tak jsme doufali, že Špindlerův, zejména Špindlerův Mlýn je lokalita, která by nám měla dát největší pravděpodobnost, že by se olympiáda měla měla proběhnout úplně bez problémů, protože i v minulých letech jsme do posledních dnů vždycky bojovali s tím, jestli bude sníh. Musím říci, že organizátoři úplně jiných olympiád udělali absolutní maximum. Tady jsme měli období v prosinci, kdy jsme si říkali všecko je v pohodě. Pak přišlo těžké období, kdy jsme si říkali, tak to je teda obrovský problém. Ale v posledních dnech se začínáme více usmívat, protože ta předpověď se neustále zlepšuje. Myslím, že ty disciplíny, které se mají odehrávat na Horních Mísečkách ve Špindlerově Mlýně, tak si myslím, že budou úplně v pořádku. Ještě intenzivně se pracuje v areálu Vrchlabí, kde se mají vlastně konat rovina té disciplíny, vlastně tvoje disciplína, biatlon, také lyžařský orientační běh. Ale i tam se stále vypadá každou. Možná se k boji hodinou ta situace lépe a věřím, že olympiáda se uskuteční v plném programu. Dá se říct, že bylo nějaké místo, které byl opravdu krizové v posledních dnech, kdy sníh chyběl?

  • Tak jestli mluvíme o místu, tak určitě šlo o areál Vejsplachy ve Vrchlabí, který jsem zmiňoval. Kde? A s tím, že jde o níže položené místo, tak samozřejmě ta záležitost se sněhem i problematičtější neštěstí. Jde o areál, který je vybaven i umělým zasněžováním. Sice, které je schopné zasněžovat při nižších teplotách, ale i tam nám teploty v tuto chvíli hrají do karet.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají