Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Na dalším šampionátu nebudeme chybět, věří trenér Svoboda. Jaká je budoucnost českého volejbalu?

Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Na dalším šampionátu nebudeme chybět, věří trenér Svoboda. Jaká je budoucnost českého volejbalu?
Jan Svoboda, volejbalový trenér

Radiožurnál Sport

Do pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové přijal pozvání bývalý hráč a nyní volejbalový trenér Jan Svoboda. Ten stál u posledního velkého úspěchu seniorské reprezentace na MS 2010 a v posledních letech sbírá s úspěchy s výběry do 20 let. Projeví se úspěchy mládežnického volejbalu v dospělé reprezentaci?
Kateřina Neumannová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kateřiny Neumannová.

  • Krásné páteční dopoledne od mikrofonu Radiožurnálu sport. Vám se Katka Neumannová. Mým dnešním milým hostem je bývalý velmi dobrý hráč, ale především vynikající trenér volejbalu, který stál u posledního velkého úspěchu seniorské reprezentace na MS v roce 2010 a posledních letech sbírá úspěchy s výběry do 20 let. Na nedávno skončené akci a jo v Banské Bystrici dosáhl s volejbalovým týmem na bronzovou medaili. Jan Svoboda. Honzo, ahoj. A ahoj. Dobrý den. Děkuji za pozvání a Honzo, podle výsledků v mládežnických kategorií v těch výběrech do 20 let se zdá budoucnost českého volejbalu jako docela zajímavá. Jak to jako největší odborník v těchto mládežnických kategoriích vidíš budoucnost našeho týmu v kategorii dospělých?

  • No tak my bychom chtěli věřit tomu, že se to promítne do kategorie mužský nebo dospělý. A myslím si, že už se to projevuje, protože od ročníku 97, 99 teď máme ročníky 2001, 3, 5. Sedmičky nám začínají, to znamená už čtyři ročníky za sebou jsou velmi úspěšný a sbírají medaile. Tak my chceme věřit tomu, že se to projeví právě v ty dospělí reprezentaci a myslím si, že ty první vlaštovky už tam jsou a de facto z toho velmi úspěšného ročníku 99. Když jsem sledoval ME mužů a teďka kvalifikaci a Evropskou ligu, tak už tam 6 7 hráčů je a já věřím tomu, že jich tam bude ještě víc, ale že se to prostě musí do 2, 3 let projevit i na ty mezinárodní scéně dospělých.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají