Osobnost Plus

Vlastimil Ježek: Neumím si představit, že by do poloviny příštího roku nedošlo k navýšení televizních poplatků

Osobnost Plus

Vlastimil Ježek: Neumím si představit, že by do poloviny příštího roku nedošlo k navýšení televizních poplatků
Vlastimil Ježek

Plus

Do Rady České televize nastupuje v době, která je napjatá nejen všeobecně, ale i pro Českou televizi. Tamní odbory kvůli nesouhlasu s návrhem úsporných opatření vyhlásily stávkovou pohotovost. „Chápu je, protože propouštění je vždycky věc nepříjemná. Na druhé straně politický tlak, který spočívá v nezvyšování poplatků, což je přes 95 % příjmu, vede k jedinému. A to, že někde se šetřit musí. Otázka je kde,“ říká bývalý ředitel Českého rozhlasu Vlastimil Ježek.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už má slovo Barbora Tachecí a začíná pořad osobnost. Plus.

  • Do Rady ČT nastupuje v době, napjatá je nejen všeobecně, ale i pro ČT a obří škrty, na které zadělali politici uplynulých let.

  • Stávková pohotovost, ze které je generální ředitel překvapen, ale sama Rada ČT je konečně kompletní. Vlastimil Ježek, bývalý šéf ČRo, je jejím novým členem a je taky mým hostem. Vítejte tady.

Více z pořadu