Osobnost Plus

Válka nás dokázala spojit, v prezidentské kampani ale lidi dělí. Je tam jeden velmi polarizující aktér, myslí si politoložka Hesová

Osobnost Plus

Válka nás dokázala spojit, v prezidentské kampani ale lidi dělí. Je tam jeden velmi polarizující aktér, myslí si politoložka Hesová
Zora Hesová

Plus

Shovívavost vůči Rusku, která se projevuje voláním po rychlém míru, podle politoložky Zory Hesové zatím utichla. „Naštěstí už není slyšet z těch nejvyšších míst – alespoň zatím. To odpadlo spolu s Milošem Zemanem, který ho používal až do minulého února. Dnešní volání po míru je trošku jiné, protože asi všichni chápeme válku jako agresi. Někdy se tedy interpretuje jinak, a to podle toho, co čtete a vnímáte za média. Je to ale debata, která je nesmírně důležitá,“ dodává.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ještě před válkou jsme se ohlíželi za zády na východ, hledali ideologické nebo finanční a další opory v Rusku, tak toto do určité míry odpadla. 1 celá politická tendence byla válkou, do určité míry jde legitimizována. Konec citace. Politoložka Zora Hesová z Centra globálních studií Akademie věd. Můj dnešní host. Vítejte. Dobrý den.

  • Dobrý den a ČRo Plus vám. Hezký den přeje Barbora Tachecí.

  • Tak ona sice jedna tendence, jak jste řekla, byla, jde legitimizována. To je slovo. Já jsem si vždycky hluboce soustředit, nicméně ta shovívavost, vůči Rusku, která se projevuje tím známým voláním po míru, tak ta zůstává a zesiluje. Nemáte ten pocit?

Více z pořadu