Osobnost Plus

V Rusku se objevuje mínění, že pro doplňování vojska vytěžuje zejména neruské národnosti, říká spisovatel Ryšavý

Osobnost Plus

V Rusku se objevuje mínění, že pro doplňování vojska vytěžuje zejména neruské národnosti, říká spisovatel Ryšavý
Martin Ryšavý

Plus

„Do Jakutska jsem se nedávno vydal proto, že si pořád myslím, že tam ještě jednou něco natočím, i když teď jsem tam přímo nepracoval. Druhý a víc osobní důvod je ten, že tam mám spoustu kamarádů, opravdu blízkých lidí, které jsem si zvykl za posledních 20 let vídat a navštěvovat. A doopravdy jsem se lekl, že by se eventuálně v důsledku válečných událostí mohla spustit nová železná opona,“ říká Martin Ryšavý, spisovatel a dokumentarista.
Lucie Vopálenská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Turistický ruch z většiny zemí do Ruska ustal. Čeští podnikatelé do Moskvy až na vzácné výjimky kvůli sankcím nelétají. A ono to také není tak jednoduché jako dřív. Chcete-li se dostat dnes letecky do Moskvy, musíte přes Turecko, Srbsko nebo Ázerbájdžán a letenku pod 20000 korun seženete jen s velkým štěstím. Kdo a proč by ale dnes do Ruska letěl a notabene do provincie, hostem páteční osobnosti. Plus je dobrodruh a vnímavý pozorovatel, který se nedávno po šesti týdnech vrátil přes zmiňovanou Moskvu z jako ti je z Japonska dokumentarista a pedagog FAMU a spisovatel Martin Ryšavý. Martine, vítej. Dobrý den.

  • Dobrý den a od mikrofonu přeje příjemný poslech Lucie Vopálenská.

  • Martine, nutno na úvod říci, že ty jezdíš do Ruska už dlouho. Byl jsi tam mockrát a zejména na Sibiři. V Jakutsku si měl rozjetý projekt s místním divadlem, ale pak přišel COVID a válka na Ukrajině. Vysvětli, prosím, proč ses tam přes všechny překážky nedávno vydal, a to dokonce na šest týdnů.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají