Osobnost Plus

Ukrajinci by teď asi nejraději místo jednoho Scholze viděli stovku Leopardů, uvažuje historik a politolog Adamec

Osobnost Plus

Ukrajinci by teď asi nejraději místo jednoho Scholze viděli stovku Leopardů, uvažuje historik a politolog Adamec
Jan Adamec, historik a politolog

Plus

Francouzský prezident Emmanuel Macron, německý kancléř Olaf Scholz a italský premiér Mario Draghi ve čtvrtek dorazili do Kyjeva. Ukrajině mají předat poselství o jednotě a plné soudržnosti zemí Evropské unie. „Je otázka, co tam tito ,tři králové‘ v takto silné sestavě přinášejí. Jedna věc jsou veřejné deklarace, ale podle mne to bude něco silnějšího než jen obecné deklarace o evropské solidaritě,“ uvažuje historik a politolog Jan Adamec.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Plus francouzský prezident Macron, německý kancléř Scholz a italský premiér Draghi už dorazili do Kyjeva. Cílem cesty je údajně předat Ukrajině poselství o jednotě a plné soudržnosti zemí EU. A mým hostem je historik a politolog Jan Adamec. Vítám vás tady. Dobrý dobrý den a hezký den od mikrofonu ČRo Plus vám přeje Barbora Tachecí.

  • Musím se přiznat, že jsem čekala na vaší tváři úsměv, když jsem mluvila o tom poselství o jednotě a plné soudružnosti zemí EU právě od těchto tří pánů. Vy jste byl smrtelně vážný, takže vám to nepřijde pikantní?

  • No, jedna věc je, jedna věc je, co tam vlastně tito v uvozovkách tři králové přinášejí v takto silné, silné, silné sestavě? Já.

Více z pořadu