Osobnost Plus

Rusové mají v hlavách kolektivního Putina. Je jen otázkou času, kdy se po jeho odchodu objeví někdo podobný, varuje analytik Stulík

Osobnost Plus

Rusové mají v hlavách kolektivního Putina. Je jen otázkou času, kdy se po jeho odchodu objeví někdo podobný, varuje analytik Stulík
Seniorní analytik programu Kremlin Watch David Stulík z think-tanku Evropské hodnoty

Plus

Po vyhlášení částečné mobilizace ruských rezervistů uprchlo ze země nejméně čtvrt milionu lidí. „Mobilizace ale byla zahájena o hodně dřív. Protože pod různými záminkami mobilizovali muže v doněcké i luhanské oblasti, pak z regionů, kde byla například velká nezaměstnanost, nebo v etnických okruzích a republikách,“ vysvětluje David Stulík, analytik Bezpečnostního centra Evropské hodnoty a bývalý diplomat u delegace EU v Kyjevě.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jaká náhoda. Rusko vyhlásilo částečnou mobilizaci a o pár hodin později jsem prodloužil svůj vojenský kontrakt s českou armádou o další tři roky, napsal na svém Facebooku. Jediný rozdíl je v tom, že v mém případě šlo o dobrovolné rozhodnutí, které jsem učinil po roce 2014, když jsem viděl, jaké škody a lidské tragédie Rusko napáchalo. Konec citace David Stulík, analytik bezpečnostního centra Evropské hodnoty, který 12 let působil jako diplomat diplomatů delegace EU v Kyjevě.

  • Vítejte dobrý den. Hezký den z plusu přeje taky Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

Více z pořadu