Osobnost Plus

Ruský vojenský konflikt se může ještě víc rozšířit. A to o čínskou válečnou operaci na Tchaj-wanu, upozorňuje ukrajinista Svoboda

Osobnost Plus

Ruský vojenský konflikt se může ještě víc rozšířit. A to o čínskou válečnou operaci na Tchaj-wanu, upozorňuje ukrajinista Svoboda
David Svoboda, historik

Plus

Kreml si zřejmě chystá informační prostor pro zinscenovaný útok pod cizí vlajkou na vlastní Bělgorodskou oblast, která leží u hranic s Ukrajinou, tvrdí vojenští analytici amerického Institutu pro studium války. „To bych musel jen věštit, ale na druhou stranu výbuchů, sabotáží se už odehrálo na ruském území nespočetně,“ komentuje informaci historik a ukrajinista David Svoboda z Ústavu pro studium totalitních režimů a Muzea paměti XX. století.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Plus asi jste slyšeli v našem vysílání. Ruská raketa v noci na dnešek zasáhla porodnické oddělení nemocnice ve vile v Německu, záporožské oblasti na jihu Ukrajiny. Je to krutá, expresivní připomínka. Tragédie ovšem nastala už s prvním zmařeným životem v této agresi, říká můj dnešní host. K tomu ještě přišla zpráva o tom, jak američtí analytici přišli s tím, že Kreml si zřejmě chystá informační prostor pro zinscenovaný útok pod cizí vlajkou na vlastní Bělgorodské oblasti, která leží u hranic s Ukrajinou a snaží se tak nebo pokusí se tak opět získat podporu veřejnosti pro válku na Ukrajině? Autoři jsou, jak už jsem řekla, vojenští analytici, přes ni analytici amerického Institutu pro studium války a ne. Můj dnešní host je historik a Ukrajiny. Z té David Svoboda z muzea paměti 20. století a z Ústavu pro studium totalitních režimů.

  • Vítám vás. Dobrý den. Hezký den z plesu přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají