Osobnost Plus

Putin uvěřil ve svou roli spasitele. Na Ukrajině nemůže prohrát, stálo by ho to život, naznačuje investigativní novinářka Holcová

Osobnost Plus

Putin uvěřil ve svou roli spasitele. Na Ukrajině nemůže prohrát, stálo by ho to život, naznačuje investigativní novinářka Holcová
Pavla Holcová, investigativní reportérka

Plus

Ruský prezident Vladimir Putin má kolem sebe množství lidí, kteří spravují jeho osobní majetek. „My jim neříkáme bílí koně, ale proxy, to znamená někdo, kdo má zástupnou roli. A Putin míval armádu ,proxíků‘, kteří se tvářili, že jsou majitelé případně správci Putinova majetku, ale armáda se mu postupně tenčí,“ popisuje Pavla Holcová, ředitelka Českého centra pro investigativní žurnalistiku.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už má slovo Barbora Tachecí. Začíná pořad osobnost. Plus.

  • Když naši kolegové, ruští novináři z mezinárodního novinářského konsorcii je a zpravodajského serveru medúza získali data z jisté neveřejné domény. Vůbec netušili, že se pravděpodobně poprvé za období vlády Vladimira Putina přiblížili k pochopení toho, jaký majetek tento oficiálně skromný a nepříliš majetný politik vlastní, napsal zakladatelka a ředitelka Českého centra pro investigativní žurnalistiku a regionální editorka zmíněného m novinářského konsorcia Pavla Holcová, která je mým dnešním hostem. Já vás tady vítám. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z plesu přeje taky Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají