Osobnost Plus

Pro premiéra je zásadní předcházet rozporům v koalici. Proto máme problém s deficitem rozpočtu, domnívá se bývalý guvernér Singer

Osobnost Plus

Pro premiéra je zásadní předcházet rozporům v koalici. Proto máme problém s deficitem rozpočtu, domnívá se bývalý guvernér Singer
Miroslav Singer, hlavní ekonom Generali CEE Holding a bývalý guvernér ČNB

Plus

„Myslím si, že cena energií jde nahoru na dlouhou dobu. Mám tak trochu pochybnosti, jestli se těm největším spotřebitelům, kterým bude pomáháno, dá pomoci dlouhodobě,“ říká v pořadu Osobnost Plus hlavní ekonom Generali CEE Holding a bývalý guvernér ČNB Miroslav Singer. Problém trhu s energiemi je podle něj ve vytracení ruského dodavatele a v dlouhodobém podinvestování celého sektoru. „A v tomto okamžiku držet největší spotřebitele při životě dlouho nepůjde,“ dodává.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Navzdory všemu, co nás co do nás tluče, už jsme společnost, ve které nejsou velké nerovnosti a která zbohatla v kupní síle. Předstihujeme řadu tradičních členů EU. Z toho hlediska odmítám truchlit, že bychom mohli shodnout, řekl v dubnu tohoto roku s tím, že bychom měli začít spoléhat sami na sebe a pořád ne vymýšlet, co všechno má podpořit vláda. Hlavní ekonom Generali sítí holding a bývalý guvernér ČNB Miroslav Singer. Můj dnešní host. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den.

  • A od mikrofonu ČRo Plus vám hezký den přeje taky.

  • Barbora Tachecí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají