Osobnost Plus

Politicky Putin nemůže svou porážku přežít. Bohužel to neznamená, že nepřežije putinismus, varuje bývalý diplomat Žantovský

Osobnost Plus

Politicky Putin nemůže svou porážku přežít. Bohužel to neznamená, že nepřežije putinismus, varuje bývalý diplomat Žantovský
Ředitel Knihovny Václava Havla a bývalý diplomat Michael Žantovský

Plus

Do ruských škol se vracejí pozice poradců pro vlastenectví a lekce ideologie. „Pro nás z toho nemůže koukat nic dobrého. A ještě méně dobrého pro Rusko. Směr, kterým se začalo vyvíjet, vede k naprosto autarkické, izolované enklávě nacionálního nebo ideologického bludu,“ říká v Osobnosti Plus spisovatel, překladatel, bývalý diplomat Michael Žantovský, který je dnes ředitelem Knihovny Václava Havla. Dodává, že jedinou zemí, která by se k Rusku dala přirovnat, je Severní Korea.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Začíná osobnost. Plus Barbory Tachecí.

  • Pokládá se za toho posledního, kdo by tvrdil, že západ udělal všechno správně. Ale Rusko vidí jasně. Kořeny jeho autokratického, téměř totalitního tíhnutí jsou v Rusku samotném. Západ k tomu mohl marginálně přispět, ale není toho strůjcem a viníkem, říká bývalý politik a velvyslanec, dnes ředitel knihovny Václava Havla Michael Žantovský. Mým dnešním hostem. Vítejte. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají